Betta rubra PERUGIA, 1893

Skupinové druhy: Akarensis; Albimarginata; Anabatoides; Dimidiata; Edithae; Foerschi; Picta; Pugnax; Unimaculata & Waseri
Uživatelský avatar
bublina
Člen AKVA CZ - 009 & 034
Příspěvky: 32
Registrován: 25.8.2010 17:30:21

Re: Betta rubra PERUGIA, 1893

Příspěvek od bublina »

foto
Přílohy
DSC_1292-001.jpg
DSC_1292-001.jpg (140.11 KiB) Zobrazeno 10916 x
Uživatelský avatar
Apocalypsus
Člen AKVA CZ - 034 ČLA
Příspěvky: 129
Registrován: 25.8.2010 7:53:21
Bydliště: Ostrava - Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Betta rubra PERUGIA, 1893

Příspěvek od Apocalypsus »

Jo joooo Kráááása :-)
jinak se mi dnes "prali" nakapsovaní samci.. to jsem čuměl... plné tlamy ale svoje místo si obhájí :-D
Prezident ČLA o.s.
Šubrt
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 26.11.2015 17:31:00

Re: Betta rubra PERUGIA, 1893

Příspěvek od Šubrt »

Dobrý den,
jen taková otázka do pléna.... Kdo všechno je chová a odchovává?
Já je mám od Apocalypsuse z Liberecka.
Pár odchovů už se mi už taky povedlo, ale mám jen několik chovných párů.

Kdo je chová a kdo odchovává? Časem bych chtěl nějaké na oživení chovu.

Šubrt
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Betta rubra PERUGIA, 1893

Příspěvek od mlynář »

Něco by ještě mohl mít Jarda Dvořák ze Žďáru n/S. To bude ale vědět nejlíp náš Petr..... ;)
Uživatelský avatar
Apocalypsus
Člen AKVA CZ - 034 ČLA
Příspěvky: 129
Registrován: 25.8.2010 7:53:21
Bydliště: Ostrava - Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Betta rubra PERUGIA, 1893

Příspěvek od Apocalypsus »

Šubrt píše:Dobrý den,
jen taková otázka do pléna.... Kdo všechno je chová a odchovává?
Já je mám od Apocalypsuse z Liberecka.
Pár odchovů už se mi už taky povedlo, ale mám jen několik chovných párů.

Kdo je chová a kdo odchovává? Časem bych chtěl nějaké na oživení chovu.

Šubrt
Odemne určitě néééé :-D Ale od Franty, Mám je určitě já a odchovávám a pak Petr od nás - jen je to původně jedna krev s tím co máte.. ikdyž 4-5tá generace by mohla být už OK
Prezident ČLA o.s.
Uživatelský avatar
bublina
Člen AKVA CZ - 009 & 034
Příspěvky: 32
Registrován: 25.8.2010 17:30:21

Re: Betta rubra PERUGIA, 1893

Příspěvek od bublina »

všichni mate stejnou generaci odemě akorád jiný vrh
Uživatelský avatar
Lado
Stálý uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 10.7.2016 15:03:03
Bydliště: Chomutov

Re: Betta rubra PERUGIA, 1893

Příspěvek od Lado »

Dnes, odpoledne jsem odlovil samečka s potěrem v tlamce. Myslel jsem jak jsem to podchytil, (nepodchytil). Večer jsem zjistil , že 3 mladé již plavou ve společné akvárku. Akvárko má plochu dna 70 x35 cm. Sameček drží určitě ještě něco v tlamce. Je to první výtěr mých B. R. a i můj u tohoto druhu. Vypadá to jako jsem viděl u B. Macrostom, že mladé opouštějí tlamku postupně. Ani na jeden druh nejsem odborník, tak to prosím berte jen jako info. Omlouvám se, že nedávám fotku ale nějak na to nemám buňky. :)
Uživatelský avatar
Apocalypsus
Člen AKVA CZ - 034 ČLA
Příspěvky: 129
Registrován: 25.8.2010 7:53:21
Bydliště: Ostrava - Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Betta rubra PERUGIA, 1893

Příspěvek od Apocalypsus »

Lado píše:Dnes, odpoledne jsem odlovil samečka s potěrem v tlamce. Myslel jsem jak jsem to podchytil, (nepodchytil). Večer jsem zjistil , že 3 mladé již plavou ve společné akvárku. Akvárko má plochu dna 70 x35 cm. Sameček drží určitě ještě něco v tlamce. Je to první výtěr mých B. R. a i můj u tohoto druhu. Vypadá to jako jsem viděl u B. Macrostom, že mladé opouštějí tlamku postupně. Ani na jeden druh nejsem odborník, tak to prosím berte jen jako info. Omlouvám se, že nedávám fotku ale nějak na to nemám buňky. :)
Ahoj, gratuluji :-) jinak chovný pár jsem míval zvlášť a pak jsem mladé odlovoval ale stejně dobře se mi dařilo i v jednodruhovém AQ s B.Rubra. Dospělci docela ignorují mladý potěr.

jinak pokud jsi odchoval úspěšně několikrát B.Macrostoma - JSI profík..!!! O Macrostomy jsem se snažil ale vždy to spolknul i po 10 dnech... možná malá nádrž... momentálně nemám bohužel samice jen dva starší samce..

Každopádně gratulace :-)
Prezident ČLA o.s.
Uživatelský avatar
Frida
Člen AKVA CZ - 001 AKVA TERA ČB
Příspěvky: 12
Registrován: 4.7.2018 10:17:24

Re: Betta rubra PERUGIA, 1893

Příspěvek od Frida »

Lado,jestli máte hodně zarostlé akva,tak tam pár kusů určitě vydrží. Co jsem vypozorovala,tak samci potěr i mladé ryby nechávají na pokoji,samice se je ale v nestřežené chvíli snaží ulovit. Nejlepší je dát tak po týdnu od vytření samce zvlášť do mensi zarostlé nádrže s tlumeným světlem. Bude tam mít víc v klidu,navíc má potřebu se schovávat a potěr je taky bojácný. Pak se líp rozkrmi. Ve společné nádrži moc potěru nepřežije.
Uživatelský avatar
Lado
Stálý uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 10.7.2016 15:03:03
Bydliště: Chomutov

Re: Betta rubra PERUGIA, 1893

Příspěvek od Lado »

Děkuji( Apokalypsus a Frida) za přání i za radu a snad se podaří je dochovat do dospělosti. S krmením by problém neměl být. Potěr je poměrně velký. Jinak u těch B.M. to zase není úplně slavné. Bylo to vždy jen několik kusů a z toho jednou se seklo topné těleso, které jsem použil výjimečně a rybky teplotu 32°C nezvládly.
Odpovědět

Zpět na „Skupina druhů tlamovcových bojovnic“