Betta macrostoma REGAN, 1910

Skupinové druhy: Akarensis; Albimarginata; Anabatoides; Dimidiata; Edithae; Foerschi; Picta; Pugnax; Unimaculata & Waseri
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lado
Stálý uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 10.7.2016 15:03:03
Bydliště: Chomutov

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Lado »

Apocalypsus píše:Osobně krmím jen larvami.. z jater mám trochu strach.... bůh ví čím to krmí a co za sajrajty v tom je...!
Já také játry krmím hlavně kočku, někdy naškrábu trochu ocelátům. Jinak někdy trochu přidávám do gelového krmiva, které si občas vyrábím. Používám jen kuřecí játra, nikdy ne vepřová nebo hovězí. V játrech, hlavně déle krmených zvířat je určitě dost látek, které se tam nahromadily. U kuřecích tam mohou být ( a asi jsou) nějaké negativní věci ale to může být i v mražených larvách, protože nevíme kde jsou loveny. To už je riziko. Betty to nijak nerozhodilo ale byl to spíše takový experiment jak reagují na neznámé krmivo. Určitě s tím neplánuji krmit pravidelně. Ono krmit většinu druhů ryb masem teplokrevných živočichů není dobré, kromě vyložených dravců nebo sumců, kteří to baští i v přírodě. Napsal jsem to také jestli se ozve i někdo se svými zkušenosti ale zatím se na vlákno moc nepíše. Vlastně jenom ty a Honza. No třeba se někdo chytí.
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od mlynář »

No, já už jsem to zmiňoval mnohokrát a leckde.... Nevěřím tomu, že když se v lokalitě jakékoliv ryby objeví nějaká mršina, že se ryba div nepřetrhne, aby si nazobala co se dá.....
A naopak. "Staří" si vždy neopomenuli zmínku ve svých knihách, že "nejlepším krmením pro rybu je ryba". S výjimkou pozdě zjištěné mrtvolky v akváriu jsem se nikdy nesetkal s nijakým úspěchem při pokusech krmit filé, nějakou mořskou obludu, co jsme doma ochutnávali, pstruha či kapra. Prostě absolutní nezájem u mých chovanců.
Uživatelský avatar
Lado
Stálý uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 10.7.2016 15:03:03
Bydliště: Chomutov

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Lado »

mlynář píše:No, já už jsem to zmiňoval mnohokrát a leckde.... Nevěřím tomu, že když se v lokalitě jakékoliv ryby objeví nějaká mršina, že se ryba div nepřetrhne, aby si nazobala co se dá.....
A naopak. "Staří" si vždy neopomenuli zmínku ve svých knihách, že "nejlepším krmením pro rybu je ryba". S výjimkou pozdě zjištěné mrtvolky v akváriu jsem se nikdy nesetkal s nijakým úspěchem při pokusech krmit filé, nějakou mořskou obludu, co jsme doma ochutnávali, pstruha či kapra. Prostě absolutní nezájem u mých chovanců.
Souhlas, filé i krátce povařené nevyvolalo u mých ryb nikdy velké nadšení. Dá se použít ale jen ve směsi. Výživově to ale pro masožravé ryby není špatné. Ono správné krmivo je jeden ze základů úspěšného chovu ryb. To by bylo ale na jiné vlákno a delší povídání. Navíc co akvarista to jiný názor a hlavně část lidí přejímá a hlásá cizí názor, který ani nevyzkouší.
Uživatelský avatar
Lado
Stálý uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 10.7.2016 15:03:03
Bydliště: Chomutov

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Lado »

Včera výtěr jednoho páru. Dnes samec nosí jikry. Nepřeceňuji to uvidíme za týden a déle. No na první pokus dobré.
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od mlynář »

držím všechny palce co mám... :D
Uživatelský avatar
Lado
Stálý uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 10.7.2016 15:03:03
Bydliště: Chomutov

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Lado »

Dík. Teď jen udržet pH ve stejné hodnotě a uhlídat NO2. V té měkké a kyselé vodě to nebude jednoduché, protože tam bakterie moc nemakají. No uvidíme, každá zkušenost dobrá i ta negativní. Když se povede dám info. Dám i když se nepovede ale to méně nadšeně.
Uživatelský avatar
Lado
Stálý uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 10.7.2016 15:03:03
Bydliště: Chomutov

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Lado »

Přes veškerou snahu samec jikry nemá. Ph bylo stabilní, vodivost také. jenom teplota trochu kolísala od 23 do 25°C ale to by nemělo až tak vadit. Tak třeba příště.
Uživatelský avatar
Lado
Stálý uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 10.7.2016 15:03:03
Bydliště: Chomutov

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Lado »

Zkusil jsem natočit video jednoho páru, který jsem dal zvlášť. Bylo to zkušební tak neřešte bublinky na skle a vybavení akvária.
https://youtu.be/D53tJVd3KiA
Uživatelský avatar
Apocalypsus
Člen AKVA CZ - 034 ČLA
Příspěvky: 129
Registrován: 25.8.2010 7:53:21
Bydliště: Ostrava - Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Apocalypsus »

Lado píše:Zkusil jsem natočit video jednoho páru, který jsem dal zvlášť. Bylo to zkušební tak neřešte bublinky na skle a vybavení akvária.
https://youtu.be/D53tJVd3KiA
Zdravím,

video bohužel není dostupné :-( možná jej máte jako soukromé...
Prezident ČLA o.s.
Uživatelský avatar
Lado
Stálý uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 10.7.2016 15:03:03
Bydliště: Chomutov

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Lado »

Už by to mělo jít. Měl jsem ho jako veřejné ale nějak se to kouslo. Omlouvám se, že jsem to nezkontroloval.
Odpovědět

Zpět na „Skupina druhů tlamovcových bojovnic“