Základní info o Ú.s.a.

Odpovědět
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Základní info o Ú.s.a.

Příspěvek od mlynář »

Úvalský spolek akvaristů byl založen šestnácti zakládajícími členy většinou pocházejícími z města Úvaly ležícího nedaleko východní hranice Prahy na přelomu října a listopadu 1997. Právní subjektivitu spolek získal v předjaří následujícího roku 1998.

V současnosti čítá členská základna Ú.s.a. sedmnáct řádných členů. Z původního zakládajícího kádru ve spolku dodnes zůstalo osm členů. Čtyři členové spolku jsou zároveň i členy specializovaného klubu - Českého cichlid klubu a dva České labyrintkářské asociace.

Úvalský spolek akvaristů je od jara 1998 členem Unie akvaristů České republiky - AKVA CZ; dva členové Ú.s.a. pracují i v orgánech tohoto celostátního sdružení.

Ú.s.a. se na veřejné akvaristické činnosti přímo konkrétně podílí pořádáním dnes již tradičních presentačně prodejních akvatrhů, které se konají vždy o sobotách na konci jarního měsíce května a v polovině prosince t.r. Dále pořádá pro své členy a členy AKVA CZ zájezdy na Interzoo do Norimberka. V letošním roce - 2010 se jednalo již o třetí takovýto počin. V posledních čtyřech letech velmi úzce Ú.s.a. spolupracuje i s ČCK na pořádání interní společenské červnové akce v Úvalech a dále zprostředkoval pořádání květnového III. ČCK kongresu v Úvalech.

Všechny bližší informace se dále dozvíte v připravované historii spolku.
Odpovědět

Zpět na „Ú.s.a. - informace o spolku“