Betta Dennisyongi

Skupinové druhy: Akarensis; Albimarginata; Anabatoides; Dimidiata; Edithae; Foerschi; Picta; Pugnax; Unimaculata & Waseri
Uživatelský avatar
Apocalypsus
Člen AKVA CZ - 034 ČLA
Příspěvky: 129
Registrován: 25.8.2010 7:53:21
Bydliště: Ostrava - Poruba
Kontaktovat uživatele:

Betta Dennisyongi

Příspěvek od Apocalypsus »

Ahoj,
Jak už psal Mlynář, B. Rubra je vlastní skupinou se zástupci Betta Rubra a Betta Dennisyongi. Přikládám fotku ikdyž špatně označenou jako B.Rubra :-)

Obrázek

Obrázek

Co na to říkáte?
tady ještě počteníčko
http://rmbr.nus.edu.sg/rbz/biblio/61/61rbz323-330.pdf
Prezident ČLA o.s.
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Betta Dennisyongi

Příspěvek od mlynář »

Já už mám zpracovanou kapitolu skupiny rubra... (nejen) ;)

Níže malá ochutnávka....
rubra 01.jpg
rubra 01.jpg (44.13 KiB) Zobrazeno 7376 x
rubra 02.jpg
rubra 02.jpg (118.26 KiB) Zobrazeno 7359 x
rubra 03.jpg
rubra 03.jpg (97.48 KiB) Zobrazeno 7353 x
Uživatelský avatar
Apocalypsus
Člen AKVA CZ - 034 ČLA
Příspěvky: 129
Registrován: 25.8.2010 7:53:21
Bydliště: Ostrava - Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Betta Dennisyongi

Příspěvek od Apocalypsus »

No nádhera :-) koukám že jsem tě trošku předběhnul ;-)
Prezident ČLA o.s.
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Betta Dennisyongi

Příspěvek od mlynář »

Tahle kapitolka je hotova už cca od května. Chybí už jen gramatické korektury druhého řádu. Možná ještě někde vylepším stylistiku. Zatím jsou hotové skupiny rubra, edithae, foerschi, albimarginata, dimidiata a už skoro picta. ;)
Deepinpeat
Čestný uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: 6.6.2014 14:43:50

Re: Betta Dennisyongi

Příspěvek od Deepinpeat »

Té najs :), děsně se mi líbí styl toho podání. Systematika mě odmalička neba, ale takhle zasazená do kontextu a s těma hláškama je určitě stravitelná. A kdy už to jako bude, aby lidi co nemají co číst nemuseli trpět?
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Betta Dennisyongi

Příspěvek od mlynář »

Musím s lítostí říci, že tohle dílko se bohužel papírového vydání už nedočká.... Bude jen v elektronické podobě. Ve dvou verzích. Tahle, co zde jsou z ní ukázky je pirátská verze... :)
Deepinpeat
Čestný uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: 6.6.2014 14:43:50

Re: Betta Dennisyongi

Příspěvek od Deepinpeat »

K té elektronické formě. To podle mě ani tolik nevadí. Jo je super, když si člověk může vzít knížku do ruky, ale na druhou stranu pokud to je prostě o tom, že papírově se to vzhledem k nákladům vydat nedá, tak se prostě nedá svítit. Asi si musíme, někteří i přes nelibost, zvykat na to, že za pár let ta tištěná media prakticky přestanou existovat. Odvrátit se to nedá a myslím, že ta forma nějak nezmenšuje hodnotu těch informací. Tak ať to šlape. ;)
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Betta Dennisyongi

Příspěvek od mlynář »

Já, ač ortodoxní knihomol, mám na tyto věci a budoucnost literatury stejný názor. Zamačkávám slzu v oku, nic jiného se zatím nedá dělat. Ona je tu ale ještě naděje. Čím dál tím víc firem a hlavně tiskařských společností si tohle konečně začíná uvědomovat. Navíc s tím ruku v ruce přichází i profi digitální tisk. Takže já bych vidět do budoucna i možnost tu, že si každý doma bude z PDF moci vytisknout v laser-color formě cokoliv a nechat si to svázat. Já vážně přemýšlím o tom, že bych si časem, i když mne taková knížka bude stát třeba okolo 6000,-, ty bojovnice udělal tímhle způsobem.
PS. myslím, že tohle téma je pomalu zralé na rozdělení a převedení některých našich glos do tématu, které tu je pro pokec o té monografii připraveno... ;)
Uživatelský avatar
Frida
Člen AKVA CZ - 001 AKVA TERA ČB
Příspěvky: 12
Registrován: 4.7.2018 10:17:24

Re: Betta Dennisyongi

Příspěvek od Frida »

Zdravím všechny,zajímá mě jestli je k mání nějaká ta systematika druhů. Už je to pár let co se to tu řešilo..nebo jestli jsem slepá a nenašla jsem to tu,tak ne nasměrujte díky
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Betta Dennisyongi

Příspěvek od mlynář »

Jde-li o monografii bojovnic, tak na ní stále dělám. Nic mne ale nehoní a tak to neberu i vzhledem k výše napsanému jako absolutní prioritu a nespěchám. Teď jsem se zabýval systematickou prací o rodu apistogramma pro ČCK a píšu i historii onoho klubu. Možná bych mohl bojovnice dokončit přes tuhle zimu.
Odpovědět

Zpět na „Skupina druhů tlamovcových bojovnic“