V erbu ČLA - Betta dimidiata

Skupinové druhy: Akarensis; Albimarginata; Anabatoides; Dimidiata; Edithae; Foerschi; Picta; Pugnax; Unimaculata & Waseri
Odpovědět
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

V erbu ČLA - Betta dimidiata

Příspěvek od mlynář »

Když jsme zakládali před pěti lety náš labyrintkářský klub, jednou ze základních věcí programu první schůze bylo logo budoucího klubu. Všichni jsme se tehdy shodli na grafickém ztvárnění B.dimidiata, které Martin Rose záhy převedl ve skutek. Zde pro zajímavost uvádím dva obrázky od Luboše Loudy (nick: Pedro), jednoho ze zakládajících členů klubu a vynikajícího mladého "rybího" fotografa, třetí pak je z doby, kdy jsem začínal s fotografováním i já a to těsně před tím, než jsem o dimidiaty tady v Zelenči přišel.
B.dimidiata 01 LLouda.jpg
B.dimidiata 01 LLouda.jpg (30.38 KiB) Zobrazeno 4550 x
B.dimidiata 02 LLouda.jpg
B.dimidiata 02 LLouda.jpg (40.58 KiB) Zobrazeno 4546 x
B.dimidiata 03 JB.JPG
B.dimidiata 03 JB.JPG (69.76 KiB) Zobrazeno 4548 x
Uživatelský avatar
Frida
Člen AKVA CZ - 001 AKVA TERA ČB
Příspěvky: 12
Registrován: 4.7.2018 10:17:24

Re: V erbu ČLA - Betta dimidiata

Příspěvek od Frida »

Zdravím všechny,jdou vůbec u někoho k sehnání??
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: V erbu ČLA - Betta dimidiata

Příspěvek od mlynář »

Já jsem byl asi jediný, kdo je v ČR měl a dělal. Ani je tehdy nikdo ode mne nebral na chov.
Uživatelský avatar
Frida
Člen AKVA CZ - 001 AKVA TERA ČB
Příspěvky: 12
Registrován: 4.7.2018 10:17:24

Re: V erbu ČLA - Betta dimidiata

Příspěvek od Frida »

Aha,tak to je blbý...a hlavně škoda,že se nerozšířily. Není třeba nějaký seznam jaké se tu drží druhý nebo co chovají členové?Zajímalo by mě co by bylo k sehnání.
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: V erbu ČLA - Betta dimidiata

Příspěvek od mlynář »

Myslím, že divoké bettky tu dělá fakt jen pár lidí. Z ČLA se o ně zajímáme cca čtyři, pět a pak mám tuchy o dalších asi třech, čtyřech lidech v ČR. Snad by o někom dalším věděli pánové z presídia ČLA.
Ona je to skoro vždycky detektivka. Když jsem kdysi (ve druhé pol. devadesátých) sháněl imbellisky (po těch "frankovských" z osmdesátých let se slehla zem), o nikoho jsem nezavadil. Teprve na konci devadesátých, když jsem je sehnal z Německa přes tehdejší Apistogrammu a začal dělat, jsem se od Standy Hollera z Nymburka dověděl, že prej je mají nějací dva kluci z Karlových Varů. Všechno co ale tenkrát nadělali si sami vozili do vedlějšího Německa.... Takže ty ryby tu byly stále, ale pořádně se o nich nevědělo. Jenže tehdy byla u nás úplně jiná situace. Bylo tu přes 5000 chovatelů, kteří měli na chov tropických rybek živnosťák a pravděpodobně tisíce dalších lidí, kteří měli doma jeden, dva, tři stojany a hodně se také zabývali rybkami. Z toho dnes prakticky nezbylo ani snad to pomyslné torzo.
Uživatelský avatar
Frida
Člen AKVA CZ - 001 AKVA TERA ČB
Příspěvky: 12
Registrován: 4.7.2018 10:17:24

Re: V erbu ČLA - Betta dimidiata

Příspěvek od Frida »

Tomu rozumím,jen jsem myslela,že je v klubu aspoň trochu přehled o chovaných druzích. No nevadí,sama mám trošičku přehled co v ČR zhruba je(taky ale neznám všechny) a moc toho není. Navíc ti,co si dělají jen na vlastním písečku, ryby poušti jen do zahraničí jak už bylo psáno. Jinak díky za info a zkusím se obrátit na to presidium jestli i něčem neví. Rybám zdar! :)
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: V erbu ČLA - Betta dimidiata

Příspěvek od mlynář »

Frida píše: Jinak díky za info a zkusím se obrátit na to presidium ...
Myslím, že kluci nějaké kontakty mají na pár chovatelů a navíc pokud by byla společná vůle, jsou schopni i nechat něco dovézt z ciziny. Ze mne je bohužel poslední léta suchej akvarista nebo jak by řekl Jindra Novák - "akvarista bezdomovec". Takže mne to ani k ničemu nehoní. :cry: O to více se zebývám teorií. :) :shock:
Jo a našel jsem způsob, jak své výplody dokázat dostat na křídový papír. Není to sice levné, ale jde to a první výsledky poznávají právě členové Čs. cichlid klubu. ( http://ceskycichlidklub.eu/FORUM/viewto ... ?f=2&t=836 ) :)
Odpovědět

Zpět na „Skupina druhů tlamovcových bojovnic“