Betta macrostoma REGAN, 1910

Skupinové druhy: Akarensis; Albimarginata; Anabatoides; Dimidiata; Edithae; Foerschi; Picta; Pugnax; Unimaculata & Waseri
Odpovědět
Uživatelský avatar
Apocalypsus
Člen AKVA CZ - 034 ČLA
Příspěvky: 129
Registrován: 25.8.2010 7:53:21
Bydliště: Ostrava - Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Apocalypsus »

Jooo ten je šikovný :-)
Macrostomy mám doma.. nosili ale nikdy neodchovali... daří se mi spíše malé druhy velké zatím nic moc... ale člověk se stále učí ;-)
Prezident ČLA o.s.
Uživatelský avatar
Lado
Stálý uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 10.7.2016 15:03:03
Bydliště: Chomutov

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Lado »

DSC03373 – kopie.JPG
DSC03373 – kopie.JPG (68.91 KiB) Zobrazeno 5848 x
DSC03370 – kopie.JPG
DSC03370 – kopie.JPG (62.54 KiB) Zobrazeno 5858 x
Ještě 2 fotky. Bohužel neumím moc fotit.
Uživatelský avatar
Apocalypsus
Člen AKVA CZ - 034 ČLA
Příspěvky: 129
Registrován: 25.8.2010 7:53:21
Bydliště: Ostrava - Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Apocalypsus »

jen tak pro zajímavost - jaké máš rozměry nádrže? co tam máš za filtraci?
Prezident ČLA o.s.
Uživatelský avatar
Lado
Stálý uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 10.7.2016 15:03:03
Bydliště: Chomutov

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Lado »

Apocalypsus píše:Jooo ten je šikovný :-)
Macrostomy mám doma.. nosili ale nikdy neodchovali... daří se mi spíše malé druhy velké zatím nic moc... ale člověk se stále učí ;-)
Já jsem z labyrintek odchovával jen Betta splendens, rájovce, čichavce perleťové. Macrostomy jsem ještě nedochoval. Uvidím tady ty. Mám 3 mladé ještě nedospělé páry. Viz foto v dalším příspěvku.
Uživatelský avatar
Lado
Stálý uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 10.7.2016 15:03:03
Bydliště: Chomutov

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Lado »

Apocalypsus píše:jen tak pro zajímavost - jaké máš rozměry nádrže? co tam máš za filtraci?
Rozměr je 80x40x40 cm. Filtr je vzduchem poháněný, koupený, je tam trochu vidět, ten tmavý kus vlevo. Je to modrý molitan
20 cm. Zatím tam jsou všechny 3 páry ale až budu mít volnou nádrž o ploše dna 60x60 tak by pro ně byla asi ta. Jinak pro jeden pár bych použil nejmenší rozměr 70x35x35. Všechny nádrže mám poctivě přikryté, protože snadno vyskočí.
Uživatelský avatar
Apocalypsus
Člen AKVA CZ - 034 ČLA
Příspěvky: 129
Registrován: 25.8.2010 7:53:21
Bydliště: Ostrava - Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Apocalypsus »

Lado píše:
Apocalypsus píše:jen tak pro zajímavost - jaké máš rozměry nádrže? co tam máš za filtraci?
Rozměr je 80x40x40 cm. Filtr je vzduchem poháněný, koupený, je tam trochu vidět, ten tmavý kus vlevo. Je to modrý molitan
20 cm. Zatím tam jsou všechny 3 páry ale až budu mít volnou nádrž o ploše dna 60x60 tak by pro ně byla asi ta. Jinak pro jeden pár bych použil nejmenší rozměr 70x35x35. Všechny nádrže mám poctivě přikryté, protože snadno vyskočí.
čili cca 80litrů na pár... možná to byl můj problém... taky... samci se neustále naháněli.... děs...
Prezident ČLA o.s.
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od mlynář »

Jen vydržte pánové.
Pepík Chmelař je měl v aklvárknách cca 40 x 50 x 30 (možná to ale bylo i méně). Měl tehdy dva páry a mladé myslím od obou. Už je to přeci jen pár pátků.

Nikdy u tlamovců nebyl problém se třením, ale s inkubací. Když jsem kdysi například dělával chanoidy, tak ryby, které přivezl Sláva Boudný od němců fungovaly naprosto v pohodě a jakmile jsem měl svoje vlastní chovné, začaly hned problémy s inkubací. Buď to hned sežraly a nebo to samec třeba za týden vyhodil a přestal se o to starat a bylo šlus. U Slávka to dopadalo naprosto stejně. Někde jsme dělali stejnou chybu. U dimidiat, simplexek, prim, aj. jsem takové problémy nemíval.
Na mlejn jsem ve finále sehnal albimarginaty, které se mi tam třely naprosto v pohodě, ale byl to jeden z druhů bett, které jsem tehdá odprásknul živou buchankou (mladé okolo 3 cm, ještě menší mladé i chovné kusy). Takže jsem nemohl zkoušet co dál.
Uživatelský avatar
Lado
Stálý uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 10.7.2016 15:03:03
Bydliště: Chomutov

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Lado »

Ráno jsem nakrmil živou larvou komárů. Velké nadšení u ryb. Odpoledne jsem zkusil naškrábaná kuřecí játra. Ještě větší nadšení než u larev. Snad jsem neudělal chybu. Tyto ryby nežijí v nějak super úživných vodách. No pro jistotu za 2 hod. jdu měnit část vody. Doufám, že to na trávení ryb nebude mít nějaké negativní následky. Podle mých zkušeností ryby kuřecí játra snášejí mnohem lépe než srdce ale vodu to dost zatěžuje.
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od mlynář »

Zajímavej experiment.
Uživatelský avatar
Apocalypsus
Člen AKVA CZ - 034 ČLA
Příspěvky: 129
Registrován: 25.8.2010 7:53:21
Bydliště: Ostrava - Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Apocalypsus »

Osobně krmím jen larvami.. z jater mám trochu strach.... bůh ví čím to krmí a co za sajrajty v tom je...!
Prezident ČLA o.s.
Odpovědět

Zpět na „Skupina druhů tlamovcových bojovnic“