Betta macrostoma REGAN, 1910

Skupinové druhy: Akarensis; Albimarginata; Anabatoides; Dimidiata; Edithae; Foerschi; Picta; Pugnax; Unimaculata & Waseri
Odpovědět
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od mlynář »

B.macrostoma 01m.jpg
B.macrostoma 01m.jpg (24.05 KiB) Zobrazeno 10679 x
B.macrostoma 02m.jpg
B.macrostoma 02m.jpg (59.24 KiB) Zobrazeno 10660 x
B.macrostoma 03f.jpg
B.macrostoma 03f.jpg (59.09 KiB) Zobrazeno 10659 x
Uživatelský avatar
Apocalypsus
Člen AKVA CZ - 034 ČLA
Příspěvky: 129
Registrován: 25.8.2010 7:53:21
Bydliště: Ostrava - Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Apocalypsus »

Tak mne napadá, nevíte kde je sehnat? Kalaba je stáhnul z nabídky a jinde v čr jsem je aspoň v komerčním sektoru nenašel... zařizuju byt a uvažuju že jedno akvárko bych tomu věnoval.. - už delší dobu o tom uvažuju... díky za info případně odkazy na lidi s informacemi
Prezident ČLA o.s.
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od mlynář »

Rosťo. jedna možnost je dál projíždět nabídku Kalaby, popř. Toma Kučery z Vivária i dalším importérů a za druhé se zkusit spojit třeba se Švýcary. Taky Pepa Chmelař by mohl vědět jak na to.
Uživatelský avatar
Apocalypsus
Člen AKVA CZ - 034 ČLA
Příspěvky: 129
Registrován: 25.8.2010 7:53:21
Bydliště: Ostrava - Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Apocalypsus »

Ahoj,
Petr zná chlapíka co ej v Čr i orchoval... koupil jich tak 20 v německu po 9EUR.... jen je nechce prý dát z ruky... tak ho hodlám osobně navštívit :-)
Prezident ČLA o.s.
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od mlynář »

Budu ti držet palce. Odkud ten človíček je?
... a nezapomeň si vzít pořádnej klacek. Někdy jako komunikační nástroj úžasně zabírá. :mrgreen:

Jinak jsem začal makat na čistopisu "černé" monografie bojovnic... Musel jsem si vymyslet fragmentální popisy tam, kde mi scházej originální. Je to pěkně na palici... ;)
Deepinpeat
Čestný uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: 6.6.2014 14:43:50

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Deepinpeat »

Zdravím všechny,
a ještě jednou díky za odkaz pro asi jediný efektivní hon za Betta macrostoma v ČR panu Mlynáři. S přesvědčováním držím všechny palce a kdyby se pán uvolil, tak vzhledem k tomu že pochybuji, že jich pošle do světa dostatečný počet, tak bych se rád alespoň zapsal na nějaký předběžný seznam čekatelů na odchovy. Zkusím shánět dál i sám, jen bych rád nechal nějakou zásilku ze zahraničí na poslední možnost. Ještě jednou držím palce a kdyby pán dostal rozprodováčnou náladu, byl bych moc vděčný za PM. Případně bych si dojel i do toho Německa, jen vědět kam. Zkoušel sem googlit nějaké nabídky, ale je zřejmé že to jde asi jen šeptandou mezi zasvěcenými :(
Uživatelský avatar
Apocalypsus
Člen AKVA CZ - 034 ČLA
Příspěvky: 129
Registrován: 25.8.2010 7:53:21
Bydliště: Ostrava - Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Apocalypsus »

Deepinpeat píše:Zdravím všechny,
a ještě jednou díky za odkaz pro asi jediný efektivní hon za Betta macrostoma v ČR panu Mlynáři. S přesvědčováním držím všechny palce a kdyby se pán uvolil, tak vzhledem k tomu že pochybuji, že jich pošle do světa dostatečný počet, tak bych se rád alespoň zapsal na nějaký předběžný seznam čekatelů na odchovy. Zkusím shánět dál i sám, jen bych rád nechal nějakou zásilku ze zahraničí na poslední možnost. Ještě jednou držím palce a kdyby pán dostal rozprodováčnou náladu, byl bych moc vděčný za PM. Případně bych si dojel i do toho Německa, jen vědět kam. Zkoušel sem googlit nějaké nabídky, ale je zřejmé že to jde asi jen šeptandou mezi zasvěcenými :(
dle posledních informací jich koupil okolo 20kusů a má své odchovy i už... jen ví co má tak to nepouští - čemuž rozumím každopádně bereme na vědomí :-)
Prezident ČLA o.s.
Deepinpeat
Čestný uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: 6.6.2014 14:43:50

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Deepinpeat »

Díky mnohokrát :)
Deepinpeat
Čestný uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: 6.6.2014 14:43:50

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od Deepinpeat »

Co se týče toho odmítání "nazdílení" podobných druhů, přijde mi to prostě krátkozraké. Když je bude někdo opravdu chtít, tak se postupně stejně nějak dopátrá. Možná to bude na několik pokusů a bud to stát mnohem víc finančních prostředků, ale nakonec to dopadne. Nikde není psáno, že je někdo dlouhodobě udrží a bude jich produkovat tolik, aby nějak výrazně nasytil poptávku. Navíc vzhledem k tomu, že se jedná o ohrožený druh a to minimum ryb z přírody se doveze už jen ze Sarawaku (pokud mám správné informace a ještě to tak funguje), přijde mi to i celkem neetické. Prostě se jen vybrakuje další lokalita. Chápu, že profesionální chovatelé se snaží bránit si zdroj příjmu, ale myslím, že by to mělo mít své meze v rámci zdravého rozumu. Podobný přístup může v extrémním případě skončit zákazem obchodování s tím druhem a pak to bude škoda pro všechny. Kdyby té přírody nebylo tak hobby chovatelé nebudou mít hobby a profíci nebudou mít business. Chápu. že někdo prostě nechce dát třeba šlechtěné ryby u kterých strávil roky práce, to je jiná, to je skutečně jeho zásluha, když jsou ty ryby žádané. Pokud by cílem akvaristiky mělo být prodat ryby jen tomu, kdo je nebude umět rozmnožit a pokud možno mu brzy padnou tak by to asi dříve nebo později většinu těch hobby chovatelů přestalo bavit. Snad jsem nikoho nenaštval :?
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Betta macrostoma REGAN, 1910

Příspěvek od mlynář »

Naprosto souhlasím. Ona je to hůl o dvou koncích a ten človíček si neuvědomuje, že jak je dneska sehnal on, tak je může dokázat sehnat i kdokoliv další, kdo o ty ryby bude mít skutečný zájem. Pak se mu může stát, jak už se u nás mnohokrát i stalo, že o svůj chov přijde a zjistí, že si ten někdo, koho odmítl ty ryby sehnal a jede je a dostat stejnou odpověď, jakou dávával sám.
Já jsem tohle zažil i na vlastní kůži. Dvakrát..... Aneb jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. Navíc ten onen tak ukáže navenek svůj "ryzí" charakter a se stejnou se mu pak dostává zpět.

Jinak nepovolené odchyty na kšeft se na Sarawaku trestají prý pro domorodce smrtí, pro cizince dlouholetým žalářem bez pardonu. Smutné ale na tom je, pokud se objeví nějaká firma, co má v té lokalitě vrcholný zájem vybudovat velkou fabriku nebo skladové centrum apod. Povolení obvykle dostane bez nějakých větších problémů a lokalita se jednoduše zlikviduje. Nikoho v té chvíli nezajímá, že definitivně zmizí spousta endemických druhů zvířat a rostlin. V Indonézii, Malajsii i v Thajsku se to děje neustále. Mnoho vzácností bylo alespoň poznáno a zmapováno a popsáno díky tomu, že Singapurské RMBR a Jakartská Universita mají v oblasti biologie velice schopná vedení a vůbec lidi, kteří umí dolovat z mezinárodních společenstev granty na výzkum a pořádají jednu expedici za druhou s předností důkladného průzkumu právě tak ohrožených lokalit. A díky tomu, že nejsou krátkozrací, je do této činnosti ve velice úzké spolupráci zapojen i hobby a profi sektor. Nikdo tam nad nikým neohrnuje nos a ta spolupráce bezvadně funguje.
Odpovědět

Zpět na „Skupina druhů tlamovcových bojovnic“