Mé putování s Betta Albimarginata

Skupinové druhy: Akarensis; Albimarginata; Anabatoides; Dimidiata; Edithae; Foerschi; Picta; Pugnax; Unimaculata & Waseri
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Mé putování s Betta Albimarginata

Příspěvek od mlynář »

Hmmm. Tak to přijmi soustrast. :(
Uživatelský avatar
Apocalypsus
Člen AKVA CZ - 034 ČLA
Příspěvky: 129
Registrován: 25.8.2010 7:53:21
Bydliště: Ostrava - Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Mé putování s Betta Albimarginata

Příspěvek od Apocalypsus »

díky... i tohle patří k akvarystice... bohužel neudělám nic.. krou sehnání dlalšího páru... :-(
Prezident ČLA o.s.
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Mé putování s Betta Albimarginata

Příspěvek od mlynář »

Máš pravdu. Já to nedělal jinak!
vav
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 9.11.2010 21:25:35

Re: Mé putování s Betta Albimarginata

Příspěvek od vav »

Apocalypsus píše:díky... i tohle patří k akvarystice... bohužel neudělám nic.. krou sehnání dlalšího páru... :-(
Zdravím vespolek,
bohužel se mi taky několikrát stalo, že rybky bez zjevné příčiny odešly. Naposledy před pár týdny samice. Osobně si myslím, že riziko plyne z toho, že nežerou nic jiného než živé, nebo mražené. Takže "infekční", případně toxický tlak je poměrně vyšší, než když se dají vložit období "nasucho". Moje nešťastnice zpravidla vždycky předtím začaly být poměrně intenzivně zbarvené (samice tmavě, samci červeně) a typicky zaujímaly pozici šikmo hlavou nahoru a občas dělaly jakoby dávivé pohyby skřelemi.... Po 2-3 dnech konec. Nicméně po posledním páru mám mladé F2 cca 1 měsíc staré, takže uvidíme. Kdyby tyhle ryby žraly alespoň trochu něco umělého/lyofylizovaného, tak si myslím by se mohly i víc rozšířit, protože jsou hezké, jinak nenáročné a dost odolné.
K tomu odchovu - dospělé jsem choval v poměrně tmavém a až k hladině hustě osázeném akva s hladinou zarostlou plovoucími rostlinami - fotka je na kartě ryby v atlasu na akvarista.cz. Vytíraly se mi kdekoliv v akva, kde byl klid - u dna i u hladiny, tzn. jeskyně k tomu nepotřebují. Zato samec s jikrami je plachý a vždycky se schovával tam, kde bylo dobré proudění vody a zároveň husté rostliny resp. stín - nejradši mezi listy hnědovky pod hladinou u výtoku z filtru, nebo v záhybech kořene, vždy od středních vrstev až k hladině - klid, mírně kyselá měkčí voda společně s prouděním, teplota byla mezi 25-28°C. Naposled jsem samce se snůškou sedmý den přelovil fajfkou do 20l, akvária s čerstvou odstátou vodou (1 den) z vodovodu (Praha 4), cca 10cm výšky s přidáním cca 2 ml výluhu z olšových šišek, se spoustou plovoucích jemnolistých rostlin (asi Najas), 2 listy buku (Fagus sylvatica), vzduchováním a vytopenou na 26-28°C. I po tomhle po 14 dnech samec vyprskl cca 15-20 mladých. Domnívám se, že kritická je doba do vykulení plůdku tj. prvních 0 -7 dní.
Přeju hodně štěstí při shánění nových ryb i při jejich dalším chovu. Určitě za to stojí!
Tomáš Vavřina
Odpovědět

Zpět na „Skupina druhů tlamovcových bojovnic“