Dvě B.falx ???

Skupinové druhy: Akarensis; Albimarginata; Anabatoides; Dimidiata; Edithae; Foerschi; Picta; Pugnax; Unimaculata & Waseri
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Dvě B.falx ???

Příspěvek od mlynář »

To koukáš, co? Hihihi... Já byl v podobné pozici, když jsem sehnal popisy skalár. Schultzeho popis P.scalare (tehdy Zeus scalaris) obsahuje krom dvou řádků základu dalších cca pět řádků, na kterých se rozplývá nad ..."zajímavou a unikátní placatou rybkou"... ! :D
Kullanderova revize rodu se pak v r. 1986 odehrála na cca čtyřech stranách, z nichž jedna zabrala mapku peruánské části Amazony, kde sbíral své vzorky. No a já z toho nakonec u každého druhu vytvořil co nejpodrobnější několikastránkové pojednání (neodvažuji se tomu říkat "podrevizi"). :ugeek:
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Dvě B.falx ???

Příspěvek od mlynář »

JAF píše:Wikipedie k tomu říká:
The ICZN has existed only since 1961, when the first edition of the Code was published. The ICZN does not always demand a type specimen for the historical validity of a species, and many "type-less" species do exist, perhaps the most notable being Homo sapiens. This example is instructive: the current edition of the Code, Article 75.3, prohibits the designation of a neotype unless there is "an exceptional need" for "clarifying the taxonomic status" of a species; as the status and identity of H. sapiens is not questioned, there is no exceptional need for clarification, and "any such neotype designation is invalid" (Article 75.2).
No bylo by hrozně groteskní, kdyby byl někde uložen typový vzorek Homo sapiens ve formalínu, ne? :mrgreen:
JAF
Čestný uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: 5.10.2010 0:47:05
Bydliště: Praha

Re: Dvě B.falx ???

Příspěvek od JAF »

Betta anabatoides (holandština/latina)
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Dvě B.falx ???

Příspěvek od mlynář »

Tak panstvo. Mohu nabídnout strojový překlad REGANovy práce "Asijské ryby z čeledi Anabantidae." ve MO Wordu. Samozřejmě, že jen to, co se týká bojovnic + úvod a primární rozdělení na rody. ;)
Odpovědět

Zpět na „Skupina druhů tlamovcových bojovnic“