Jak vkládat obrázky do příspěvků

Jak vkládat obrázky do příspěvků

Odeslatod administrátor v Úte Dub 27, 2010 1:36 pm

Začátek je klasika. Buď budete zakládat rovnou nové téma - "newtopic" nebo budete odpovídat v již rozjetém tématu - "postreply". Otevře se vám obligátní okno pro příspěvek a pod tímto oknem naleznete vodorovnou lištu se třemi možnostmi (u "newtopic") - "možnosti","příloha", "anketa" nebo u "postreply" jen dvě - "možnosti" a "příloha". V případě požadavku na vložení obrázku je třeba kliknout na tlačítko "příloha".
Zobrazí se vám okénka pro příspěvky "název souboru" jako je tomu obvyklé i u phpbb dvojek. Klasickou cestou zadáte přes tlačítko "procházet" obrázek ze svých souborů a kliknete na "přiložit soubor". Ještě před tím můžete do dalšího okénka uvédst popis obrázku, ale jde to znovu i v další části postupu.
Obrázek ale oproti tomu, jak člověk býval zvyklý u php dvojek nenaskočí do příspěvku hned, objeví se napřed další tlačítka "umístit soubor" a nebo "smazat soubor". Kliknout na "umístit soubor" a už je to tam nainstalováno. Pak po tomto potvrzení už stačí klasicky kliknout na odeslat a je vymalováno.

Kolik obrázků se dá nacpat do jednoho příspěvku, ani jakou velikostí je to omezeno jsem zatím nezjistil, ale možnosti jsou myslím dost slušné. Nejlépe se o tom můžete přesvědčit v mojí reportáži z Úval. Dával jsem velikost obrázku i okolo 150 kb - 800 x ??? a zblajzlo mi ji to bez problémů. Tak se nebojte a směle do toho.
Uživatelský avatar
administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 39
Registrován: Úte Dub 27, 2010 1:36 pm

Zpět na Informace a rady jak pracovat s fórem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron