San Francisco Bay Artemie?

Odpovědět
Deepinpeat
Čestný uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: 6.6.2014 14:43:50

San Francisco Bay Artemie?

Příspěvek od Deepinpeat »

Zdravím všechny,
Chtěl jsem se zeptat, zda někdo nemáte představu, kde se u nás dá sehnat artemka k líhnutí ze San Francisco Bay. Naivně sem si jí chtěl objednat ze Států v malém balení, ale mají fixní taxu za poštovné a balné mimo Státy 60.25 usd což mi za 12 usd (50g) balení té artemie připadá poněkud nehorázné, ještě navíc posílají pouze USPS Express Mail, což mě štve, jelikož by mi stačilo aby mi to prišlo za 14 dní a za normální peníze. Jsem hrozný babral na kultivaci jak nálevníků, tak vířníků a samozřejmě vždycky když nejvíc potřebuju rozkrmit něco malého tak se momentálně nacházím ve stádiu pošlých nebo skomírajících kultur. To samé, když zanechám ryby rodině a odjedu. První, co svou snaživou péčí popraví jsou vířníci. Tohle podle informací od německých kolegů vypadá, že mnoho i malých potěrů to vezme rovnou i když ne tak samozřejmě alespoň o pár dní dřív než artemie z Great Salt Lake. Předem děkuji pokud má někdo nápad, koukal jsem na Aquabid do krmiv, tam taky nic.
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: San Francisco Bay Artemie?

Příspěvek od mlynář »

SFB je vůbec nejkvalitnější artémií, co snad existuje. V první polovině 90. let ji prodávával Grýgera sr. Tenkrát stála pixla OSI 390,- Kč a pixla SFB 1.200,- ! Tím bylo předurčeno, že ve druhé polovině 90. let z naší nabídky vymizela. od té doby podle mne ji sem nikdo nevozí a jak je to v Západní Evropě netuším. Ono by asi stálo za to, kdyby ji člověk nermomocí potřebovat, objednat ze států celou bedýnku.
Jinak čínské artémie, které se sem už skoro patnáct let dovážejí (zejm. You-Fa, ale svým způsobem i Easy Fish) jsou kmeny SFB, které byly od 70. let vysazovány v okolí Macau a Hong-Kongu. U číňanů je problém jednak ve striktním dodržování patřičných technologií a za druhé klasika - aby se snížila cena, nepárají se s tím a klidně pošlou lodí kontejner velkobalení cyst, která si jejich odběratel poté, co várka dorazí, sám zakonzervuje. V tomhle ranku se tu dělá defacto to samé, co dělají Asiati - do předem připravovaných pixel s potiskem "originálu" se přesejpá. Takže člověk nikdy nemůže vědět, jesli ta "čínská" byla plněna skutečně přímo v Číně a nebo třeba někde v Rumunsku. Jakou kvalitu mají asi cysty takhle dovážené do Evropy, které nebyly vakuovány, si alespoň trochu poučený člověk může domyslet.
Deepinpeat
Čestný uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: 6.6.2014 14:43:50

Re: San Francisco Bay Artemie?

Příspěvek od Deepinpeat »

mlynář píše:. Jakou kvalitu mají asi cysty takhle dovážené do Evropy, které nebyly vakuovány, si alespoň trochu poučený člověk může domyslet.
Vypadne slepená masa, vytvarovaná podle obalu? :D

Každopádně už se mi podařilo splašit od jednoho kolegy z Malty to malé originální balení, takže nakonec jsem to vyřešil za 15 Euro shipping included.
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: San Francisco Bay Artemie?

Příspěvek od mlynář »

Ono stačí, když to jen trošku navlhne a naruší se diapauza cyst a je hotovo.
Deepinpeat
Čestný uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: 6.6.2014 14:43:50

Re: San Francisco Bay Artemie?

Příspěvek od Deepinpeat »

Jo tak on obsah vody ve správně zpracovaných cystách je asi 2-5% a podle toho co jsem kdysi našprtal z nějakých paperů o bioligii a fyziologii Artemií, tak už vzestup hydratace na 10% má na líhnivost celkem zaznamenatelný vliv. Další průšvih je skladování v kyslíkatém prostředí. Pak dochází, stejně jako u jiných živých organismů, k tvorbě volných radikálů a ty samozřejmě nejsou zdravé ani pro dormantní embria.
Odpovědět

Zpět na „Krmení pro labyrintky“