Macropodus ocellatus CANTOR, 1842

Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Macropodus ocellatus CANTOR, 1842

Příspěvek od mlynář »

Je nádherně probarvená!
Deepinpeat
Čestný uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: 6.6.2014 14:43:50

Re: Macropodus ocellatus CANTOR, 1842

Příspěvek od Deepinpeat »

Jó Honzo, taky si žije! :D Ale třecí zbarvení mají ty samičky jako rájovčíci. Světle béžová plotice.
Deepinpeat
Čestný uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: 6.6.2014 14:43:50

Re: Macropodus ocellatus CANTOR, 1842

Příspěvek od Deepinpeat »

s1_PerfectPhoto.cz_2016-06-19 20-46-48.jpg
s1_PerfectPhoto.cz_2016-06-19 20-46-48.jpg (128.56 KiB) Zobrazeno 6464 x
s2_PerfectPhoto.cz_2016-06-19 20-51-21.jpg
s2_PerfectPhoto.cz_2016-06-19 20-51-21.jpg (90.64 KiB) Zobrazeno 6457 x
Podařilo se mi navnadit na čerstvé patentky ze zahrady jednoho oškubanýho frajera. Speciálně pro pana Mlynáře. 8-) Omluvte zvířený kal :D
aesculap
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: 2.1.2015 12:42:44

Re: Macropodus ocellatus CANTOR, 1842

Příspěvek od aesculap »

Přátelé, jak si v poslední době stojí ocellatus v Česku? Pídím se po tom jako cvok, nikde nic... Dokonce ani u Glasserů v Rajchu ani šupina.. Nějaký chlapík na Moravě prý odchoval několik desítek ryb a po sezóně je střelil všechny do Polska.. Mám šanci je sehnat? :cry:
Deepinpeat
Čestný uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: 6.6.2014 14:43:50

Re: Macropodus ocellatus CANTOR, 1842

Příspěvek od Deepinpeat »

V létě jsem po dlouhé době od nešťastné ztráty svých ryb vyžebral s kamarádovou pomocí pár od jednoho zahraničního chovatele. Bohužel ty ryby za moc nestály a i když sem je dopiplal k pokusu o výtěr, tak samička nebyla schopna uvolnit během tření žádné jikry, znovu se už nevytřely a o několik týdnů později padla. Pokusím se sehnat znovu, nějaké možnosti ještě mám. Záleží jak se zadaří jarní výtěry.
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Macropodus ocellatus CANTOR, 1842

Příspěvek od mlynář »

Pavle. U těhlech ryb je úžasné, že na první pohled jsou to nenápadné "chudinky", ale když se člověk podívá přesněji, zjistí, že jsou to nádherně zbarvené ryby se spoustou barev... :D
Uživatelský avatar
Frida
Člen AKVA CZ - 001 AKVA TERA ČB
Příspěvky: 12
Registrován: 4.7.2018 10:17:24

Re: Macropodus ocellatus CANTOR, 1842

Příspěvek od Frida »

Už jsem vám Deepinpeat chtěla psát jak jste na tom s cinanama..no a smolně koukám.. Škoda,že se nezadarilo.Budu držet palec,třeba bude příští rok příznivější.
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Macropodus ocellatus CANTOR, 1842

Příspěvek od mlynář »

Frida píše:Už jsem vám Deepinpeat chtěla psát jak jste na tom s cinanama..no a smolně koukám.. Škoda,že se nezadarilo.Budu držet palec,třeba bude příští rok příznivější.
Možná Slávek pojede na jaře do Třeboně. Mohli bychom ho vyzpovídat... Třeba by něco ještě věděl.

PS: On na tahle komunikační fóra moc není, ale poslal jsem mu přeci jen mail. Kdyby to překousnul a tady se regnul, mohl by nám podat velice cenné a seriozní informace a to nejen o rájovcích. On zná spoustu němčourů, kteří se divokými labyrintkami zabývají a sám má haldy zkušeností.
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Macropodus ocellatus CANTOR, 1842

Příspěvek od mlynář »

Slávu sem prostě nedostanu, ale dovolil mi sem přenést svou odpověď:

Ahoj,
já bohužel už nic nemám. Po dvanácti letech se mi to přestalo množit. Byl to Macropodus opercularis / Taivan/ Dostal jsem je od Gerharda Ota. Možná je má Karel Krček. Vzali si je s Romanem Slabochem. Z toho co jsem viděl v Tvém mailu si myslím, že se jedná o Macropodus ocelatus /chinensis/ Ty se podařilo asi před třema lety zamordovat Honzovi Holečkovi. Dováželi jsme je od Lotara Hermana z Horek u Weiswaseru. Naposledy jsem s ním mluvil na jaře a už nic neměl. Odešel do důchodu a dělá už jen Alty. Já se pokusím znovu zapojit do regionální skupiny Gotbus. Naposledy jsem byl na IGL loni na jaře. Nějak to tam vadne tak jako všude.
Pokud se někdo chce pokusit o ocelátusy musí mít studenovodní akvárko, nebo jezírko, které nepromrzne až na dno. Jinak to nemá cenu zkoušet. Pouze uhynou další velmi drahé ryby. Bez opravdu studené periody to opravdu nejde.
Zdraví S.B.
Uživatelský avatar
Frida
Člen AKVA CZ - 001 AKVA TERA ČB
Příspěvky: 12
Registrován: 4.7.2018 10:17:24

Re: Macropodus ocellatus CANTOR, 1842

Příspěvek od Frida »

Tak o tom můžem popovídat až k nám na jih pojedete na přednášku :)
Odpovědět

Zpět na „Rod Macropodus LACEPÉDE, 1801“